Akne Için Cilt Bakım Ürünleri

Akne Için Cilt Bakım Ürünleri, Akneniz varsa, cildinize bakmak kendi başına zor olabilir. Ancak stresli ciltler için en iyi yaşlanma karşıtı cilt bakımı rutinini bulmak daha da önemli olabilir. En iyi rutini elde etmek için önce yaşlanma karşıtı akne önleyici cilt bakım ürünlerini  bulmalısınız.

Akne herkesin başına gelebilir, ancak çok fazla yağ üretimi iltihaplı akne ile bağlantılı olduğu için yağlı cilde sahip kişilerde sivilce çıkma olasılığı daha yüksektir. Peki, yaşlanan ve akneye meyilli cilde bakım yapmanın en iyi yolu nedir? Akne eğilimli ciltler için yaşlanma karşıtı cilt bakımına daha yakından bakalım.

Akne eğilimli cilt bile insanlar yaşlandıkça değişir. Yağlı cilde sahip kişiler, pul pul cilde sahip kişilere göre daha az yaşlanma belirtisi gösterse de, yaşlandıkça ciltte meydana gelen temel değişiklikler aynıdır.

Yaşlanma Karşıtı Akne Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

İnsanlar yaşlandıkça ciltleri daha az kolajen üretir. 80 yaşın üzerindeyseniz, cildiniz 20’li yaşlarınıza göre %75 daha az kolajen üretir. Kollajen, genç cildin dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlayan şeydir.

Cildinizin hipodermis adı verilen yağ tabakası yaşlandıkça incelir. Bu, cildinizin daha ince bir cilde yol açabilecek daha az “dolguya” sahip olduğu anlamına gelir.

Cildinizdeki sebum adı verilen doğal yağ menopozdan sonra yavaşça düşer, 80 yaşından sonra hızla düşer. Bu, cildinizin yüzeyini daha kuru hale getirebilir. Menopoz sırasında, bir kadının cildinin, örneğin yaşlandıkça ve muhtemelen patlayarak değişmesi de yaygındır. Bazı kadınlar hayatlarında ilk kez sivilceye yakalanırken, diğerleri gençlik yıllarında bittiğini düşündükten sonra tekrar sivilceye yakalanır.

Menopozdan sonra vücutta daha az östrojen vardır ve bu da yaşlanma sürecini hızlandırır. Örneğin, cilt daha az kollajene, daha az esnekliğe sahiptir ve daha az su tutar. Daha fazla yaş belirtisi ve daha fazla kırılma ile uğraşmak zorunda kalacaksın.

Her Cilt Tipi İçin Yaşlanma Karşıtı Akne Cilt Bakım Rutini

Akneye eğilimli bir cildiniz varsa ve akneye eğilimli ciltler için en iyi yaşlanma karşıtı kremi veya akneye eğilimli cilde nasıl bakılacağına dair ipuçlarını arıyorsanız, işte cilt tipiniz için en iyi rutin!

Yağlı bir cilde sahip olsanız bile cildinizin doğal yağlarını almak istemezsiniz. Krem veya jel bazlı bir temizleyici kullanın. Tonik kullanmanıza gerek yok ama yağlı bir cildiniz varsa iyi bir fikir olabilir. Cildinizin iyi şeyleri kurutmadan emmeye hazırlanmasına yardımcı olmak için bir tonik kullanın.

Hem akne hem de anti-aging için yapılmış bir serum kullanın. 

Akne eğilimli ciltler için en iyi yaşlanma karşıtı kremi ararken çok ağır olmayan bir şey istersiniz ama bu adımı da atlamamalısınız. Nemlendirme, cilt bariyerini korumaya ve sivilceleri durdurmaya yardımcı olabilir.

Güneş kremini asla atlamamalısınız çünkü güneşte olmak sizi daha hızlı yaşlandırabilir. Hafif fiziksel bir güneş koruyucu kullanın, cildinizin kırılmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Karma Ciltler İçin Yaşlanma Karşıtı Akne Karşıtı Cilt Bakım Rutini

Karma bir cilde sahip olduğunuzda yüzünüzün yağlı kısımlarından kurtulmaya çalışırken kuru kısımlarını çok fazla kurutmamaya dikkat etmelisiniz. Hem yağlı hem de kuru ciltler için üretilmiş bir temizleyici deneyin.

Fazla yağdan kurtulmaya ve kuru bölgeleri korumaya yardımcı olur.

Karma cilt tipleri, cildin pH’ını dengelemeye ve besinleri almaya hazır hale getirmeye yardımcı olan tonerleri kullanabilir. Serumlar, sivilceyle savaşmanın ve aynı zamanda yaşlanma sürecini yavaşlatmanın harika bir yoludur. 

Karma bir cilde sahipseniz yazın daha hafif, kışın ise daha ağır bir nemlendirici kullanmanız gerekebilir. Karma ciltlerde mineral veya kimyasal güneş kremi kullanılabilir.

Hassas Ciltler İçin Yaşlanma Karşıtı Akne Cilt Bakım Rutini

Cildi temizlerken, hassas cilde sahip kişilerin cilt bariyerine zarar vermemek için ekstra dikkatli olması gerekir. Hassas bir cildiniz varsa, toneri atlayıp bunun yerine yaşlanma karşıtı bir serum kullanmak isteyebilirsiniz.

Hassas ciltler için nemlendirmek önemlidir, ancak doğru nemlendiriciyi kullanmak daha da önemlidir. Fiziksel güneş kremleri hassas ciltler için en iyisidir, bu nedenle cildi çinko oksit, deniz özleri ve karite yağı ile koruyan cocokind‘in günlük SPF’sini deneyin.

Kuru Ciltler İçin Yaşlanma Karşıtı Akne Cilt Bakım Rutini

Cilt bariyerini korumaya gelince, kuru cilde sahip kişilerin ekstra dikkatli olması gerekir. Yağ bazlı temizleyiciler ve krem ​​temizleyiciler bunu keser. Kuru cilde sahip kişiler için alkolsüz bir tonik kesinlikle iyidir. 

Ancak yüzünüzü temizlemek için bir yağ veya balsam kullanırsanız, toner pek bir şey yapamayacağından bu adımı atlayabilirsiniz. Değilse, nemlendiren bir toner seçin.

Kulağa yanlış gelse de, çok kuru ciltler de çok yağlı ciltler kadar sivilcelere neden olabilir. Birçok yaşlanma karşıtı seramid, antioksidan ve omega içerir.

Normal Ciltler İçin Yaşlanma Karşıtı Akne Cilt Bakım Rutini

Cildin soyulmasından endişe duymadan köpüren veya jöle temizleyiciler kullanma seçeneği çoğu cilt tipi için faydalıdır. Normal bir cilde sahipseniz, muhtemelen tonik kullanmanıza gerek yoktur, ancak kullanırsanız, kullanmak için doğal bir formül aramalısınız.

Cildinizi tonlamayı seçerseniz, çay ağacı ve lavanta gibi akneye yönelik hedeflenmiş yağları kullanırken cildi rahatlatmak için E vitamini ve papatyayı yaşlanma karşıtı güç için yağlarda rahatlatan bir serumla devam edin. 

Cildinizi tonlamayı tercih etmiyorsanız, bu adımı atlayabilirsiniz. Düzenli bir cilde sahipseniz, yapmak isteyeceğiniz son şey yüzünüzü aşırı nemlendirmek ama yüzünüzü nemlendirirken de bu kısmı atlamamalısınız. Güçlü antioksidanlar, cildinizin bariyerini korumaya yardımcı olabilir ve aynı zamanda yaşlanma karşıtı etkiler sağlayabilir.

Bizlere https://www.instagram.com/benimsayfamnet/ adresinden ulaşabilirsiniz.

(Visited 20 times, 1 visits today)