Cildinize incelme önleyici şampuan

Cildinize incelme önleyici şampuan, Alışveriş sepetinize atmanız için, piyasada pek çok incelme önleyici şampuan var. Onlardan da çok var. Peki saç dökülmesi için doğru olanı nasıl seçersiniz? Saç dökülmesine karşı bir şampuan almadan önce bunları düşünmelisiniz.

Bu listeyi oluşturmak için kurum içi doktorlarımızla konuştuk ve farklı ürünlere baktık. Kötü haberle başlayalım. Piyasadaki çoğu şampuan laboratuvarda test edilmemiştir. Bunlar saç dökülmesine karşı ilk savunma hattı olamaz.

Bu şampuanlar ise içeriğindeki maddelerle kanın daha hızlı akmasını sağlayarak saç dökülmesine bir nebze olsun yardımcı olabilir ancak pek bir faydası olmaz. Malzemeler ise az miktardadır ve birbirine karıştırılır. Bu şampuanları ne kadar sık ​​ve ne kadar uzun süre uygularsanız, o kadar iyi çalışırlar.

En İyi İnceltme Karşıtı Şampuan

“Saç dökülmesini önleyici şampuan” yazan kalın etiketler, onları satın almak istemenize neden olabilir, ancak satın almadan önce biraz araştırma yapmalısınız. Saçınızın dökülmesine yardımcı olabilecek herhangi bir şampuan yoktur, ancak yardımcı olabilecek bazı şampuanlar vardır.

Saçınızın dökülmesini önlemenize yardımcı olabilecek bir şampuan seçerken saç tipinizi, saç problemlerinizi, şampuanın içeriğini ve şampuanın ph seviyesini düşünmelisiniz. Saç ve saç derisi tipini bilmek önemlidir. Kuru saç derisi için üretilmiş bir şampuanı yağlı saç derisinde kullanamazsınız çünkü ikisi farklıdır. Aşağıda, farklı şeylere dayalı farklı saç türlerinin bir listesi bulunmaktadır:

O zaman saçında neyin yanlış olduğunu bul! Saç dökülmesine kepek, saç boyası, zayıf saç kökleri veya kafa derisi veya saçla ilgili diğer sorunlar neden olabilir. Güzellik salonuna gitmeden önce, saçınızın neden döküldüğünü anlamalısınız. Yaklaşık 100 saç telinin dökülmesi normaldir. Saçında neyin yanlış olduğunu bulmalısın.

Bunlar, belirli sorunları ele almak için arayabileceğiniz bileşenlerden bazılarıdır:

Bileşenler; Kış yeşillerinden aktif kömür ve salisilik asit

Saç köklerini tıkayabilecek ve sağlıklı saçların uzamasına yardımcı olabilecek kirlilikleri giderir.
Ayrıca çinko, biotin ve kolajenin yanı sıra pirinç proteini ve keratin içerir.

Saç güçlenir
Saç tellerini kaplar, saç derisindeki nemi tutar ve saçların daha dolgun ve dolgun görünmesini sağlar. Kabak çekirdeği yağı, biberiye yağı ve yeşil çay özü bu karışımı oluşturan şeylerden bazılarıdır. İyi bir şampuan saçınızın uzamasına yardımcı olur.

ONSUZ YAPAMAYACAĞINIZ İPUÇLARI

Çok fazla köpük yapmayan şampuanları tercih edin. Bunlar sülfat içermeyen şampuanlardır. Saç deriniz için güvenlidirler. Mümkün olduğunda gerçek şeylerden yapılmış şeyleri aramaya devam edin. Kıvırcık, kıvırcık veya sert saçlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilecek şampuanlar aradığınızdan emin olun.

Saçınız çok inceyse şeffaf bir şampuan kullanın. Bunlar genellikle hafiftir. Kuru saçlar için, saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olabilecek içeriklerin yanı sıra nemlendirici bileşenler arayın.

DÜŞÜK PH DÜZEYİNDE İNCELTME KARŞITI ŞAMPUAN KULLANIN

Saç derinizde yağ veya sebum ile karıştırılmış terden oluşan asit manto adı verilen ince bir tabaka vardır. Bu mantonun pH’ı yaklaşık 4,5 ila 5,5’tir, bu yüzden çok asidiktir. Asidik saç, mantar ve bakterilerin saç derisinde ve saçta büyümesini de durdurur, çünkü büyüme olasılıklarını azaltır. Hepsi bu değil.

Bu ph ayrıca saçın kütikülünü yerinde ve sağlıklı tutar. Saçınıza veya saç derinize zarar vermemek için saç derinize yakın bir pH değerine sahip şampuanlar arayın.

Saçınızın dökülmesini önlemek için, işe yarayan doğal içerikli şampuanlar arayın. Sülfatlardan miret sülfat, sodyum lauril sülfat ve amonyum lauril sülfat, alkollerden ve türevlerinden, propilen glikolden, parabenlerden ve ftalatlardan ve ayrıca alkollerden ve türevlerinden kaçının. Bu sayfada onlar hakkında okuyarak saç bakımınızda hangi kimyasallardan kaçınmanız gerektiğini öğrenin.

saçlarda incelme

SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL DURDURULUR?

Şampuanladığınız süre boyunca saçınızın bir kısmını kaybetmeniz muhtemeldir. Uyku fazı olarak da bilinen telojen faz, saçınızın dinlenme moduna geçtiği zamandır. Ancak duşta saç kümeleri görmeye başlarsanız, bir doktordan yardım almalısınız. Bunun tıbbi bir nedeni olabilir.

Umarız yukarıda bahsettiğimiz saç dökülmesini önleyici şampuanlar denizinde yüzebilirsiniz. Hormonal değişiklikler, yetersiz beslenme, kirlilik, stres ve diğer sağlık sorunları saç dökülmesine neden olabilir. Kısa sürede çok fazla saçınız dökülüyorsa bir dermatoloğa görünmenizi öneririz.

Saçlarınız şekil vermenizi imkansız kılacak kadar kıvırcık mı? Bahse girerim saç serumunun inanılmaz elektriklenme önleyici özellikleri hakkında çok şey duymuşsunuzdur, değil mi? Bu yeni deneyi saçınızda deneyip bir saç serumu almanız gerekip gerekmediğinden emin değilsiniz.

SAÇ SERUMU İLE SAÇ UZAMASINI İYİLEŞTİRİN

Cilt serumları gibi saç serumları da saçınıza daha derinlemesine nüfuz edebilen aktif bileşenlerden yapılır. Kıvrılmayı kontrol etmek, saç stilini ayarlamak ve saçı güneş ve yağmur gibi şeylerden korumak için kullanılırlar. Yağlar, saç derisinin ihtiyaç duyduğu beslenmeyi almasına yardımcı olurken, serumlar saç yüzeyine yardımcı olur. Bunları, ihtiyacınız varsa, hızlı onarımlar veya hatta klimalarınız için bir yedek olarak düşünebilirsiniz.

Serum kullandığınızda cildinizi kirlilikten koruyabilirsiniz. Serum yıkanmış ve hala ıslak olan saça uygulanmalıdır. Bu şekilde saçınıza bir savunma katmanı ekler. Saçınızın uçlarından ortasına kadar bakım yapın.

Saç derinize serum sürmediğinizden emin olun çünkü saçınızın yağlı görünmesine neden olabilir. Aslında, herhangi bir ürün birikmesi olmaması için kökleri unutmanızı tercih ederiz. Saç uçlarınızın en çok parlaklığa ihtiyacı olduğunu unutmayın, o yüzden biraz parlatın!

(Visited 19 times, 1 visits today)