Cilt Bakım Ürünleri

Cilt Bakım Ürünleri, Cilt bakımı ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Her ülkenin kendi cilt bakım ürünlerine ve rutinlerine sahip olduğunu bilmek önemlidir, çünkü bunlar kendi kültürlerine, değerlerine ve güzel olana ilişkin standartlarına dayanmaktadır.

İnternette Türkiyeli kadınların güzel, genç görünen bir cilde nasıl kavuştuğunu öğrenmek isteyen birçok insan var. Türkiye yaşam tarzında cilt bakımı çok önemlidir. Türkiye cilt bakım ürünleri sorunları önlemeye odaklanır, bu da onu kötü şeylerden kurtulmaya odaklanan Batı güzellik tekniklerinden daha etkili kılar.

Türkiye’de ebeveynler çocuklarına cilt bakımını çok küçükken öğretmeye başlarlar, böylece ciltlerini nasıl sağlıklı tutacaklarını bilirler. Temizleyiciler, SPF ve nemlendiriciler, çocuklarının bilmesi için önemlidir ve bunu çabucak öğrenirler. Yaşlanmak, cilt bakım alışkanlıklarının da değişmesi anlamına gelir. Güney Türkiye’de bir kadın cilt bakımı yaparken bu süreçte 12 adıma kadar çıkılabilir.

cilt temizliği

Türkiye Cilt Bakım Ürünlerini Farklı Kılan Nedir?

Kural olarak, Batılı kadınlar onlu yaşlarının sonuna kadar cilt bakımının ne kadar önemli olduğunu düşünmezler. Cilt bakımı, her gün yaptıkları ilk şeydir. 20’li yaşlarındaki insanlar sivilcelerini temizlediler ve artık yaşlanmayı geciktiren ürünler arıyorlar, bu yüzden yaşlı görünmek istemiyorlar.

Amerikalı kadınlar, büyük mağazalara gider ve mağaza çalışanlarının onlara almalarını söylediği şeyleri alırdı. Daha sonra eve gidip bu 3-4 ürünü gece cilt bakım rutinlerinde de kullanıyorlar. Bu yerde çok fazla değişiklik oldu. Artık bu genç kadınlar cilt bakımı hakkında bilmeleri gereken her şeyi öğrenebilirler.

Influencer’lar, blog yazarları, doktorlar ve çok fazla güce sahip olan diğer insanlar Z kuşağına ve Y kuşağına yardım ediyor. Bu süre zarfında, iki kuşak kendileri için neyin iyi neyin iyi olmadığı hakkında daha çok şey öğreniyor. Batılı güzellik markaları, cildiniz için iyi olan ürünler üretme konusunda çok geride. Türkiyeli güzellik markaları doğal ve etkili içeriklerle yapılmış cilt bakım ürünleri yapmayalı uzun zaman oldu.

Türkiye Cilt Bakım Rutini

Cilt bakımı rutinleri sadece sıhhi olmaktan daha fazlasıdır. Onlar da eğlenceli bir şey. Dünyanın her yerindeki kadınlar, iyi cilt bakımının kişisel bakım olduğunu düşünür. Bu kelime “özbakım” dır. Zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlığımızla ilgilenmek için bilerek yaptığımız her şeyi ifade eder. İyi kişisel bakım, daha iyi bir ruh hali ve daha az kaygı için önemlidir.

Kendinizle ve diğer insanlarla iyi bir ilişkiniz olması da önemlidir. İyi bir cilt bakımı rutinine sahip olmak, vücudunuza ve zihninize bakmanın basit bir yoludur. Cildinize bakmanın ve sakin olmanın zamanı geldi. Sakinleşmenize ve rahatlamanıza yardımcı olması için cilt bakımı, yüz maskeleri ve diğer şeyleri kullanabilirsiniz. Yoğun bir günü rahatlatıcı bir rutinle bitirdiğinizde, kendinizi daha iyi hissetmenize ve ertesi gün için daha az stresli olmanıza yardımcı olabilir.

2023 cilt bakımı

K-Beauty Her Cilt Tipi İçin Eşsizdir

  • beauty cilt bakımı rejimleri çok kişiselleştirilmiştir. Her gün ne yaptığınız yılın zamanına ve ne tür bir cilde sahip olduğunuza bağlıdır. Türkiyeli güzellik markaları, ürünlerini genellikle birden fazla formülde sunar.

K-Beauty ürünleri, normal/kuru ve karma/yağlı gibi farklı cilt tiplerine uyacak şekilde formüllerini değiştirecek. Pek çok Batılı ürün, tüm biçimlere uyan tek bedende gelir. Amerikan cilt bakım markaları yeni ürünler eklediğinde bile değişen tek şey ürünler değil, ambalajlardır. Şirket “özelleştirilmiş” bir ürün satmaya çalışsa da içerikler ve formüller neredeyse aynı.

Doğal Malzemeler İçin Gidin

Türkiye cilt bakımı, tamamen doğal içerikler kullanmak ve yeni güzellik ürünleri söz konusu olduğunda eğrinin önünde olmakla ilgilidir. Amerikan cilt bakımının geleneksel kremleri ve tonerleri vardır, ancak Türkiye cilt bakımı Amerika Birleşik Devletleri’nde bulacağınızdan farklıdır.

Türkiye’deki insanlar pek çok farklı cilt bakım ürünü üretiyor. Jöle kremler, nemlendirici jeller, peeling jelleri, kağıt maskeler vb. olabilirler. Türkiye güzellik ürünleri, uzun süre etkili olan doğal içerikler kullanır. Amerika Birleşik Devletleri’nde hızlı sonuç vaat eden ve kimyasal bazlı ürünler kullanan birçok güzellik ürünü var.

Bu ürünlerin etkileri genellikle kısa süreli ve/veya kısa sürelidir. Glow Recipe’ın kurucu ortağı ve CEO’su, Türkiye güzelliğine ilginç bir yaklaşım getiriyor. Hidrat elde etmek için her şey “ince, hafif aktif bileşen katmanları” ile ilgilidir.

Türkiye Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmanın Avantajları

Cilt bakımı söz konusu olduğunda makyaj ilk sırada gelmez. K-Beauty’de cildin sağlığı ve dokusu en önemli şeydir. Makyaj için temiz bir tuval olarak kullanılabilmesi için cildi tedavi etmek ve hazırlamak için Türkiye güzellik ürünlerini kullanıyorlar. Bu şekilde makyaj yaptığınızda harika görünür ve uygulaması kolaydır.

Güney Türkiye güzellik standartları genellikle nemli ve parlak bir görünüm arar. Başka bir deyişle, Batı toplumları artık mat zamanlardan parlak ve parlak zamanlara geçiyor. Türkiye cilt bakımı size sağlıklı bir ışıltı vererek daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. Burnunuza ve elmacık kemiklerinize biraz aydınlatıcı sürmek sizi daha parlak gösterebilir.

Türkiye Cilt Bakım Ürünlerinin Ana Bileşenleri

Hyaluronik asit cildimizde doğal olarak bulunan bir maddedir. Görevi suyu dokularımızda tutmaktır. Bu asit cildimizin nemli kalmasına yardımcı olur, ancak yaşlandıkça vücudumuz kendi kendine daha az asit üretir!

Türkiye güzelliğinde vitaminler ve antioksidanlar çok önemlidir. Cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olurlar. Güneşin neden olduğu hasarı azaltır A vitamini iyileşmeyi hızlandırır, sivilceleri önler ve cildin bağışıklık sistemine yardımcı olur, bu nedenle cildinize iyi gelir. Pek çok insan, C vitamininin kollajen yapmaya ve ciltteki koyu lekeleri hafifletmeye yardımcı olduğunu bilmiyor.

Yeşil çay özü

Türkiye’deki insanlar antibakteriyel olduğu için yeşil çay özü kullanıyor. K-Beauty’de yeşil çay kullandığınızda sivilceye neden olan bakterilerle savaşır. Ayrıca yeşil çaydaki kateşinler vücuttaki kızarıklığı, tahrişi ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilir.

Salyangoz mukusu hızla kuru cilde nüfuz eder ve aynı zamanda sıkılaşmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur. Akneniz veya hiperpigmentasyonunuz varsa, hücre döngüsü yardımcı olabilir.

Cilt bakımı

Cilt bakımı, onu silmek ve üzerine losyon sürmekten daha fazlasıdır. Aynı zamanda sağlıklı beslenmek, yeterli uyku ve egzersiz yapmak ve stres seviyenizi kontrol etmek anlamına gelir. Eşsiz cilt tipiniz ayrıca, eksfoliye edici keseler veya nemlendirici maskeler gibi kullanmanız gereken diğer tedavileri de belirleyebilir.

Yüzünüzü yağsız tutmak, cildinizi iyileştirmek ve cildinizin yağlanmasını önlemek için günde iki kez yıkamalısınız. Yüzünüzü sabah ve akşam yıkayın. Yüzünüzü temizlemek için ılık su ve cilt tipinize uygun bir yüz temizleyici kullanmalısınız. Yüzünüzü temizlemenin en iyi yolu temiz eller, bir bez veya yumuşak bir sünger kullanmaktır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?

Mutfağınızda veya bahçenizde bulunan malzemelerle kendi cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Mağazadan satın alınan ilaçlar kadar veya onlardan daha iyi, ev ilaçları da aynı derecede iyi veya daha iyi olabilir. Bunları kendiniz yapmak da size para kazandırabilir. Sizin için en iyisini bulmak için farklı tarifleri denemek ve test etmek önemlidir.

Ardından, ne tür bir cilde sahip olduğunuzu belirleyin. Çoğu insan yağlı, kuru, karma veya normal bir cilde sahiptir. Çok yağlı veya kuru ciltler için, yağlı cilt ve kuru cilt bakımıyla ilgili genel yönergelere bakın.

Daha sert bileşenlere karşı hassas olup olmadığını görmek için cildinizi test edin. Bu durumda, cildiniz güneşle, diğer cilt ürünleriyle veya parfümle temas ettiğinde zaten kötü tepki verir. Cildinizin sorunlarının neler olduğunu belirleyin. Bunlar ciltte kırışıklıklar, akne, donuk cilt veya koyu lekeler olabilir.

Cildinize çok fazla zaman ve çaba harcamak istiyorsanız, ne kadar olduğunu bir düşünün. Tam cilt bakımı, bir eksfoliyatör, temizleyici, toner, nemlendirici ve leke tedavilerini içerir. Beşini de kullanmak zorunda değilsin ama kullanmalısın. Çoğu cilt bakım ürünü cildinizi temizler veya nemlendirir, ancak ikisini de yapmayanlar da vardır.

%5 ila %15 oranında seyreltilmiş 3 damla çay ağacı yağı, yardımcı olması için her gün problemli bölgenize sürülmelidir. 6 damla jojoba yağı ile cildinizi nemlendirin. Bu, cildinizi akne eğilimli yapmaz. Bunu günde üç kez yapın. Limon suyunun içinde sivilceye neden olan birçok bakteriyi öldüren çok miktarda asit vardır.

Cildinizi Her Gün Nemlendirin

Her gün yüzünüz için bir nemlendirici seçme zamanı. Bu, bir yağ, aloe vera jeli veya 15 dakikadan fazla beklettiğinizde cildinize zarar vermeyen başka bir nemlendirici olabilir.

Yağ diğer yağları erittiği için sivilceniz olduğunda içinde yağ bulunan bir nemlendirici kullanmak garip gelebilir. Sebum bir yağdır ve yağ diğer yağları çözer. Yağ bazlı nemlendiriciler higroskopik olduğundan su tutabilir ve cildinizin nemli kalmasını sağlayabilir.

Tamamen doğal nemlendiriciler satın alınabilir, ancak evde kendiniz yapamazsınız. Malzemeler: Sahip olduğunuz tüm malzemeleri alın ve kendi cilt maskelerinizi, peelinginizi ve nemlendiricinizi yapmak için bunları karıştırın. Bazı yaygın maskeler ve peelingler aşağıda gösterilmiştir:

1 çorba kaşığı (14,8 ml) limon suyu ve 1 yumurta akı
2 yemek kaşığı (29,6 ml) yoğurt ve olgun bir avokado
Yeni bir diyete başladığınızda yavaşlayın. Yeni rutininizi, alışana kadar haftanın bir günü, ardından iki, ardından üç günü deneyin. Bazı durumlarda, yüz maskenizi haftada yalnızca bir kez kullanmanız veya haftada iki kez fırçalamanız gerekebilir. Hangi dengenin sizin için en iyi şekilde çalıştığına bir göz atın ve onu bulmaya çalışın.

Yüzünü yıka

Cildinizi günde bir kez yıkamanız ve hemen ardından cildiniz hala ıslakken nemlendirmeniz önemlidir. Cildiniz kuru veya tahriş olmuşsa, soğuk su yerine ılık su kullanın. Temizlerken, vücudunuzu hafif ve nazik hareketlerle hareket ettirin. Bu, kırışıklıkları önlemenize yardımcı olabilir ve cildinize zarar vermez. Yağlı bir cildiniz yoksa yatmadan önce cildinizi nemlendirin. Bu sayede siz uyurken cildiniz nem alabilir. Kuru cildiniz varsa bu özellikle önemlidir.

Banyo yaparken veya duş alırken sıcak su kullanmadığınızdan emin olun. Bunun yerine ılık su kullanın. Sıcak su kullanan insanlar kendilerini iyi hissedebilir ancak aynı zamanda ciltlerinin doğal yağlarını da yok edebilir. Bu kuru, pul pul dökülmüş cilde neden olabilir.

Vücudunuzu temiz ve nemli tutmak için içinde doğal yağlar bulunan bir vücut losyonu kullanın. Bu yağlar badem, hindistancevizi veya zeytinyağı olabilir. Bir havluyla cildinizi temiz ve kuru hale gelene kadar nazikçe kurulayın. Yüzünüzü yıkarken vücudunuzdaki cildi de yıkamayı unutmayın. Cildinizi biraz nemli bırakın. Bu şekilde, cildiniz fazla nemden kurtulabilir ve kendini yeniden nemlendirebilir.

Losyon Uygula

Losyon veya nemlendirici kullanmak için en iyi zaman cildinizin hala ıslak olduğu zamandır. Yüzünüze yüz nemlendiricileri ve kremleri, tüm vücudunuza da losyonlar veya vücut yağları kullanılmalıdır. Cildinizin sağlıklı kalması için kullandığınız nemlendirici veya losyon türünü mevsime göre değiştirin. Kışın daha ağır, yazın daha hafif olanı kullanmalısınız.

Cildinizi güneşten korumak için içinde SPF bulunan bir nemlendirici kullanmaya bakın. Yağlı da olsa her cilt tipi nemlendiriciden yararlanabilir! Yağlı ciltler için jel bazlı bir nemlendirici gibi çok ağır veya kalın olmayan bir nemlendirici seçin.

Cildinizi Fırçalayın

Haftada bir kez cildinizi fırçalayın. Bu, ölü cilt hücrelerinden kurtulmanıza ve cildinizin yumuşak ve ipeksi hissetmesine yardımcı olacaktır. Ölü deriden kurtulmak için kese, lif kabağı ve sünger kullanırsınız. Yüzünüzde vücudunuzun geri kalanından daha nazik bir eksfoliyatör kullanmalısınız, bu yüzden bunu yaptığınızdan emin olun. Yüzünüzdeki derinin kol ve bacaklarınızdaki deriden daha kırılgan olduğunu unutmayın.

Eksfoliye edici peelingleri özenle seçin. Taneler ne kadar büyük olursa, fırçalama o kadar pürüzlü olur. Cildiniz çok hassassa ceviz kabuğundan yapılan keseleri cildinize zarar verebileceği için kullanmayın. Cildiniz kuruysa bunu her gün yapın. Kendinize karşı nazik olun ve işiniz bittiğinde daima nemlendirin.

Detaylı olarak videoyu izleyebilirsiniz.

youtube

(Visited 26 times, 1 visits today)