Dudak Üstü Kırışıklıkları

Dudak üstü kırışıklıkları için en iyi ürün hangisidir ? Üst dudağınızın üzerindeki dikey çizgiler sizi kızdırabilir. Akıllıca yerleştirilmiş bir makyajla bu çizgileri gizleyebiliyor ve cildinizin daha dolgun görünmesi için adımlar atabiliyor olmanız iyi bir şey.

Dudaklarınızın üst kısmındaki kırışıklıkları önlemek için yüzünüzü gevşetmeye çalışın, sigarayı bırakın ve konuşurken olduğu gibi ağzınızı çok fazla kapatmayın.

İnsanların zamanlarını ve paralarını yaşlanma karşıtı cilt bakımına harcadıkları yer söz konusu olduğunda, genellikle dudaklar dışarıda bırakılır. İronik olarak, araştırmalar, dudakların kademeli olarak hacim kaybı ve zamanla oluşan daha fazla çizgi ile yaşlanma belirtilerini ilk gösteren yerlerden biri olduğunu gösteriyor.

Neden Dudak Üstü Kırışıklıklar İçin En İyi Ürünü Kullanmalısınız?
Yaşlandıkça, dudaklarımızı destekleyen kolajen, yağ yastıkçıkları ve kaslar düşmeye başlar. Bu da dudaklarımızın daha ince ve daha çizgili görünmesini sağlar. Yumuşak dokunun yeniden dağılımı aynı zamanda dudağın daha ince görünmesine neden olabilir.

Kemik kaybı ayrıca ağız ve dudak bölgesinin çökük görünmesine neden olabilir. Dudaklarınızın cildinizin geri kalanıyla buluştuğu dudak vermilyonunda daha az kan damarı vardır. Bu, dudak renginizin zenginliğinin zayıflamasına neden olarak sizi daha yaşlı ve daha “süzülmüş” gösterir.

Çoğu insan 40’lı yaşlarında vücutlarındaki değişiklikleri fark eder ve zaman geçtikçe daha hızlı olurlar. Dudakların hacim kaybetmesine, kırışmasına ve rengini kaybetmesine neden olan tek faktör genetik değildir.

Sigara içmek, korunmasız güneşe maruz kalmak ve diğer yaşam tarzı alışkanlıkları da rol oynar. Bunlar açısından UV hasarının en tehlikeli olduğu düşünülmektedir.

Dolgun dudaklı kadınlar

Üst Dudağımızın Yaşlanması Neden Olur?

Dudaklarınızı güneşten korumak, genç görünmelerini sağlamak ve dudak kanseri riskini azaltmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir.

Yukarıdaki yaşlanma faktörlerinden bazıları kaçınılmazdır. Üzücü gerçek şu ki, konu dudaklarımızı korumaya geldiğinde çoğumuzun aklına SPF gelmiyor.

Gün boyu yeniden uygulayacak kadar sevdiğiniz bir ruj, parlatıcı veya SPF’li dudak balsamı bulmanız önemlidir. Aksi takdirde, yiyip içtiğinizde, korumayı da beraberinde alarak, bulaşacaktır. Dudak güneş koruyucunuzun üzerinde en az SPF 30 olması, ancak 50’den fazla olmaması da önemlidir.

Güneş kremi içeren bir dudak ürünü kullanmak önemli olsa da, araştırmalar sadece opak bir ruj sürmenin dudaklarınızı güneşten korumaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Bu rujların sahip olduğu renkler nedeniyle durum bu olabilir.

Dudak Üstü Kırışıklıklar İçin En İyi Ürün

Dudaklar, güneş korumasına ek olarak, daha genç görünmelerine veya daha genç kalmalarına yardımcı olabilecek diğer içerik türlerinden de yararlanır.

Hacim kaybına ve ince dudaklara yardımcı olmak için, onarıcı ve nemlendirici bileşenlerin bir karışımının hem uzun hem de kısa vadeli etkileri olabilir. Hyaluronik asit gibi nemlendiriciler, dudaklarınızın alt katmanlarından su alarak dolgunlaştırıcı nem sağlar.

Bu, alt katmanların genişlemesine neden olur, bu da üst katmanları nemlendirir ve çizgileri yumuşatır ve alttan dolgunluğu geri kazandırır.

Yaşlandıkça ve cildimiz güneşten zarar görmeye başladıkça, cildimizin doğal bir bileşeni olan hyaluronik asit giderek azalır. Cilt yüzeyine hyaluronik asit uygulamak boşluğu doldurmaya yardımcı olabilir.

Peptitler

Peptitler, dudak derisi de dahil olmak üzere cildin güçlü kalmasına yardımcı olmak için çeşitli şekillerde çalışan iyileştirici bileşenlerdir. Bu, dudakların doğal şeklini korumaya yardımcı olur ve daha dolgun ve daha az çizgili görünmelerini sağlar.

Peptitler dudağın dış çevresinde kullanılırsa, ağız çevresindeki çizgilere de yardımcı olabilirler. Bu tür bir onarımı, dudaklarınızın zamanla daha dolgun görünmesini sağlayan çerçeve olarak düşünün.

Yumuşatıcılar

Skualen ve hint yağı gibi yumuşatıcılar eklemek dudakların hemen daha yumuşak görünmesine yardımcı olabilir. Bu oldukça basit ve anlaşılması kolay.

Kuru veya susuz kalmış dudaklar, ince çizgilerin daha kötü görünmesine neden olur. Büzülen bölgenize uzun süre kalıcı nem verdiğinizde, yüzünüzün daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dudaklarınızdaki cildi güçlendiren ve kurumasını engelleyen maddeler aramalısınız. Örnekler arasında yağ asitleri, antioksidan bakımından yüksek bitki yağları, seramidler ve daha fazlası bulunur.

Dudağın etrafındaki daha kalın bir deri tabakası, aksi halde kötü görünmesine neden olacak şeylere dayanmasına yardımcı olur.

Dudak Üstü Kırışıklıklar İçin Ürünleri Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dudak yaşlanmasına pek çok farklı şey neden olduğu için, yaşlanma belirtileriyle savaşmak için pek çok farklı şey gerekir. O zaman en iyi sonuçları almak için içinde bu tür bileşenler bulunan yaşlanma karşıtı bir dudak bakımı arayın.

Hemen büyük bir fark görmeseniz bile, bu bileşenlerin dudaklarınızı uzun süre genç tutmanıza yardımcı olduğunu unutmayın. Bu, bu ürünleri kullanmamış olsaydınız sahip olacağınız yaşlanma belirtilerini görmekten kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Dudaklarınızın rengini iyileştirmek veya eski haline getirmek için herhangi bir çözümümüz olmadığını fark etmişsinizdir. Yukarıdaki bileşenlerin tümü dudaklarınızın daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır, ancak özellikle dudak renginizin derinliğini iyileştirdikleri bilinmemektedir.

Genel bir kural olarak, zayıf bir dudak renginin fiziksel nedenleri, cilt bakım ürünlerinin düzeltebileceğinin çok ötesine geçer.

Bir rujunuz veya dudak renginiz olduğu sürece, dudaklarınızı hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz. Parlak bitişli bir dudak bakımı, dudaklarınızın daha canlı görünmesini sağlayabilir.

Dudaklarınız için daha iyi olan dudak bakımları. Bazen “sigara içen çizgiler” olarak adlandırılan derine kazınmış dudak çizgilerini düzeltmek daha zor olabilir. Lazer tedavileri veya dolgu enjeksiyonları gerekebilir.

Dudaklarınızın boyutunda büyük bir değişiklik istiyorsanız, bu konuda uzmanlaşmış bir dermatolog görmeniz gerekir. Ne olursa olsun dudak bakımı hala önemlidir.

Çoğu insan tedavinin koruyucu yönlerine dikkat etmez ve sadece dudakları değişmeye başladığında yardım aramaya başlar.

(Visited 13 times, 1 visits today)