Erkekler için saç tedavileri

Erkekler için saç tedavileri, Bir erkek olarak, erkeklerin saçlarını nasıl daha hızlı uzatacağını bilmek istersiniz. Belki kafa derinin dibindeki o kel noktayı kapatmak istiyorsun ya da belki saçların eskisi kadar uzun değil.

Erkekler için saç bakımınız hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. İlk olarak, saçlarınız yılda yaklaşık 15 cm uzar, bu da ayda yaklaşık yarım inç uzamaya denk gelir. Herkesin saçı farklı bir hızda uzar, ancak büyüme hedeflerinizi bu aralıkta veya biraz dışında tutmalısınız.

Artık beklentileriniz karşılandığına göre, saçlarınızı sağlıklı tutmak ve uzun süre uzatmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bunlar, diyetinizdeki değişiklikleri, daha iyi saç bakımı uygulamalarını ve saçınızın uzamasına yardımcı olabilecek birkaç ekstrayı içerir.

Bu ipuçlarını okumadan önce, bazı saç bakım yöntemlerinin diğerlerinden daha iyi olma ihtimalinin yüksek olduğunu bilmelisiniz.

Erkekler İçin Saç Tedavileri Seçenekleri

Her erkek aynı hatayı yapar: Saçını çok sık yıkar. Saçınızı haftada sadece iki veya üç kez yıkayın ve her zaman bakım yapın. Bu, saçı sağlıklı tutar ve kafa derisinin uçucu yağının kaybolmasını önler. Saçınızı kurutmanın en iyi yolu nazikçe kurutmaktır; vurmayın.

Saçları ıslak olan kişilerin saçlarının kırılması veya incinmesi daha olasıdır. Bu yüzden saçınızı yıkadıktan sonra ovmayın çünkü bu çok fazla kırılmaya neden olur. Saçınızı kuruturken ovmayın. Bunun yerine kurulayın.

Bir şişe şampuan ve bir şişe saç kremi de alın. Temiz bir saç derisi sağlıklı bir saç derisidir ve aynı zamanda saç çıkması muhtemel bir saç derisidir. Saçınızı doğru şekilde şampuanlamak ve bakım yapmak için zaman ayırmak, bir gün küçük bir topuz haline gelebilecek saçların uzamasına yardımcı olabilir.

Saçlarınızın dökülmesine neden olduğu düşünülen serbest radikallerden saçlarınızı koruyabilirsiniz. Şampuan, saç dökülmesinin bilinen bir nedeni olan kepek gibi nedenlerle saçınızın dökülmesini de önleyebilir. Saçlarınızın sağlıklı olması için içinde parabenler (saç derisini tahriş ettiği ve saç dökülmesine neden olduğu bilinen koruyucular) içermeyen şampuanlar aramalısınız.

SAÇ KREMİ KULLANIMI

Saçınızı yıkadıktan sonra yumuşatmak için biraz zaman ayırın. Bu sağlıklı enerjinin devam etmesini sağlayacaktır. Şampuan, yıkadığınızda saçınızın doğal yağlarını soyabilir, bu nedenle saç kremlerini takip etmek çok önemlidir.

Saç kremi, saçınızı daha yumuşak ve çalışılması daha kolay hale getirerek daha yumuşak ve daha kolay çalışmasını sağlar. Saçlarınızı nemlendirmek ve köklerini korumak için kullanmanız da size iyi gelebilir.

Şu tarağı çıkarın! İnce görünüme uygun bir saç kesimi yapın. Lütfen tarama yapmayın. Saçınızı biraz daha parlak hale getirmek için bir yumurta kremi kullanın.

Yumurtalar, saçınızın istediği ama kabul etmek istemediği proteinler ve kükürt gibi önemli minerallerle doludur. Yumurta sarısı, yumurtanın faydalarından yararlanmanın harika bir yoludur.

Saçınızı birkaç haftada bir yumuşatmak için kullanabilirsiniz. Yumurtanın sarısının saç derinize kadar inmesine izin verin, böylece foliküllerinizin içeriden güçlenmesine yardımcı olabilir.

Erkek saç tedavileri
Erkeklere Saç tedavileri

SAÇ JÖLESİNİ VEYA SPREYİ AŞIRI KULLANMAYIN

Klor saçınıza zarar verebilir, bu yüzden ondan uzak tuttuğunuzdan emin olun. Yüzme havuzlarındaki klor, saçlarınızı kuru ve kırılgan hale getirdiği için saç derinize çok zararlı olabilir.

Saçlarınızı klorun zararlı etkilerinden korumak için havuza girmeden önce saçlarınızı temiz su ile yıkamalı ve hafif saç kremi uygulamalısınız. Ayrıca bone takabilirsiniz. Saçınızda daha az ürün kullanmalısınız.

Çok fazla jöle, ağda, sprey veya başka bir saç ürünü kullandığınızda kötü görünür. Bu, saçınızın sahte ve ağır görünmesine neden olur. Saçınızın iyi görünmesini istiyorsanız, bunlardan çok az kullanın. Kir ve yağdan kurtulması amaçlanan bir şampuan kullanın.

Uzun süre saçınızda kullandığınız ürünler birikebilir ve saçınızı mat ve cansız gösterebilir. Şampuan Pantene Pro-V Total Damage Care, tüm birikintilerden kurtulmanıza ve saçınızı parlak tutmanıza yardımcı olabilir,

Böylece her şampuanlamada kullanabilirsiniz. Saç durulama suyu olarak beyaz sirke de kullanabilirsiniz çünkü saçınızdaki pH seviyesini eşit tutmaya yardımcı olur. Garip gelebilir ama işe yarıyor.

DÜZENLİ SAÇ KESİMİ YAPTIRIN

Bir başka iyi saç bakımı ipucu da saçınızın çok ısınmasına izin vermemek olacaktır. Saçınızı kurutmak için saç kurutma makinesi kullanılmamalıdır. Kendi başlarına kurumaya bırakın. Bunu yaptığınızda saçlarınız kabarmaz. Saçınızı temiz ve düzenli tutmak için her 4-6 haftada bir saçınızı kestirin. Sabah için bir toplantı ayarlamaya çalışmalısın. Kuaför eskisi kadar meşgul olmayacak ve yorulmayacaktır.

Soğuk bir duş almak aslında kafa derinizdeki kan damarlarının ihtiyaç duydukları kanı almasını engeller. Bu kan kılcal damarları, en iyi şekilde çalışabilmeleri için aktif olmaları gereken önemli besinleri taşırlar. Aniden sıkmanız saç sağlığınız için kötü olacaktır.

Bu, saçınızı sıcak suyla yıkamanız gerektiği anlamına gelmez. Saç derinizdeki tüm doğal yağları çıkaracağı için saçlarınız kötü bir şekilde olacaktır. Saçınızı çok sıcak olmayan suyla yıkamayı denemelisiniz.

Renklendirme, perma, düzleştirme ve benzeri kimyasal işlemleri minimumda tutun. Tekrarlanan kimyasal işlemler saçınıza onarılmayacak kadar zarar verebilir.

Erkeklerin saçlarına bakım yapmaları için doğru saç bakım ürünlerini kullanmaları önemlidir. Saçınız ıslakken fırça ile taramaya çalışmayın. Bunun yerine, işi bitirmek için parmaklarınızı veya geniş dişli bir tarağı kullanın.

(Visited 19 times, 1 visits today)