Göz çevresi kırışıklık kremi

Göz çevresi kırışıklık kremi, çatlak kremi, Göz kremi göz çevresinde oluşabilecek kırışıklık ve lekelere karşı oldukça etkili sonuçlar verir. Bu nedenle göz kremleri yaşlanma karşıtı kremler olarak oldukça önemli ürünlerdir. Herkesin ortak amacı, cilt bakımı açısından mümkün olan en iyi sonuçları elde etmektir. Bunu başarmak için özel bakım maddelerinin kullanılması gerekir.

Vücutta ayak kremi, el kremi, vücut kremi gibi çeşitli ürünler kullanıldığı gibi yüz için de dudak kremi, göz kremi ve göz kremi gibi farklı ürünler kullanılmalıdır. Bir göz nemlendiricisi olarak göz kremi, yüz bakım cephaneliğinize harika bir ektir.

Göz çevresindeki cilt, yüzün geri kalanından önemli ölçüde daha incedir. Daha hassas olduğu için böyle olduğu söylenebilir. Ayrıca gözlerinizi bu hassasiyetten korumak için göz kremi sürmelisiniz.

Genç bir görünümü korumak söz konusu olduğunda, göz kremi yapabileceğiniz en önemli eylemlerden biridir. En kalitelisini kullanırsanız, göz altı kreminden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu avantajları grup olarak aklımızda tutalım. Çok fazla nemlendirme sağlar.

Sebum, cilt tarafından üretilen yağdır. İyi nemlendirilmiş, sağlıklı ve pürüzsüz cilt, yeterli miktarda sebum üretimine sahiptir. Göz çevresindeki bölgede sebum üretimi o kadar yüksek değildir. Doğal olarak kurumaya yatkın olan bu bölge için nem dışarıdan getirilmelidir. Göz altı kremi, kremin göz çevresindeki nemlendirici etkisini taklit eden özel bir formüle sahiptir ve bu sayede cilde yoğun nem sağlar. Bu tedavi ile bu kırışıklıklar ve mimik çizgileri yumuşatılır.

Göz Kremi Nedir?

Göz bölgesinin inceliği ve hassasiyeti nedeniyle yaşlanma belirtilerini ilk gösteren yerlerden biri olması şaşırtıcı değildir. Cilt zamanla yaşlanır. Yaşlandıkça cildin yapısı zayıfladığında ve esnekliğini kaybettiğinde kırışıklıklar, lekeler ve çizgiler oluşmaya başlar.

Aşırı sigara ve alkol, kötü beslenme, yorgunluk ve güneş gibi faktörlerin tümü göz çevresinde kırışıklık oluşumuna katkıda bulunabilir. Ayrıca göz çevresindeki sürekli kırışıklıklar da katkıda bulunan bir faktördür.

Ayrıca kahkaha, öfke, hıçkırık, şaşkınlık gibi duyguları ifade eden mimikler kullanıldığında bile göz çevresindeki deri sürekli hareket halindedir. Göz çevresindeki nemlendiriciler, tüm bu çevresel ve hareket değişkenlerinin kaz ayağı ve mimik çizgileri üzerindeki etkilerine karşı koymak için gereklidir. Göz altındaki şişlik görünümünü azaltır.

Çok çeşitli duyguları ifade edebilen gözler, uykusuz olup olmadığımızı da ortaya çıkarabilir. Horlamak, geç saatlere kadar uyumak veya çok fazla kahve tüketmek göz çevrenizde şişmeye neden olabilir. Göz altı kremi uygulayarak göz altlarındaki şiş görünümün önüne geçebilirsiniz.

Göz altı morlukları ve şişlikleri göz kremi kullanılarak giderilebilir. Sonuç olarak daha canlı ve dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz bölgesini uzatır. Göz çevrenizdeki cildi nemli tutmak için her gün göz nemlendirici losyon kullanmalısınız. Daha sıkı bir cilde sahip olmak, cildinizin nemlendiğini, canlı olduğunu ve pigmentasyondan ödün vermediğini gösterir. En iyi göz altı nemlendiricisi, yalnızca bir dizi başka unsurla birlikte kullanıldığında etkilidir.

Yararlı Göz Kremi

Göz altı kreminin etkisini daha net görebilmek için birkaç ekstra önlem alırsanız, istediğiniz sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz. UV filtreli gözlük takmak da bunlardan biridir. Optik gözlük ve güneş gözlüklerinizde bulunan bu filtre, gözlerinizi korumanın yanı sıra göz bölgenizin genel sağlığı için de gereklidir.

Aşırı tuz alımı, uyku yoksunluğu ve yapay ekran aydınlatmasına uzun süre maruz kalma, göz yorgunluğuna katkıda bulunan faktörlerdir. Uykunuza özen göstermek ve vücudunuzu rahatlatmak, bol su içmek, yapay aydınlatmadan kaçınmak, tuz alımını azaltmak yapılabilecek diğer şeylerden bazılarıdır. Her üründe olduğu gibi göz altı kreminin de doğru miktarda kullanılması önemlidir. Göz altı morlukları için en iyi kremler doğru kullanılmadan,

Bunu önlemek için göz altına krem ​​sürmenin en iyi yolunu inceleyeceğiz. En iyi göz kremini kullanmadan önce cildinizin kir ve yağdan arınmış olduğundan emin olmalısınız. Göz kremini kullanmadan önce, kalıntıları veya makyajı çıkarmak için yüzünüzü sabun ve suyla iyice yıkayın.

Bu noktada göz makyajını temizlemek için kullanılan yöntem de bir o kadar kritiktir. Bu bölge temizleme pamuğuna çok fazla bastırılmadan ve sürtülmeden temizlenmelidir. Göz makyajınızı çıkardıktan sonra yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Alerji testi, en iyi göz kremini kullanmanın ikinci adımıdır.

Göz bölgesi çok hassas olduğundan, kullanmak istediğiniz göz kremini önceden denemeniz önerilir. Bir göz kremini ilk kez kullanırken nasıl hissettirdiğini görmek için yüzünüzün başka bir yerine az miktarda uygulayın.

Gözler İçin Etkili Yaşlanma Karşıtı Ürün

Cildinizden olumsuz reaksiyonlar görme korkusu olmadan kremi gözlerinizin yakınında kullanın. Göz altı kreminizi sabah ve akşam kozmetik rejiminizin bir parçası olarak kullanabilirsiniz. Ürünü yatmadan 15 dakika önce ve kalktıktan 15 dakika sonra uygulayabilirsiniz. Uygun miktarda kremi parmaklarınıza aldıktan sonra tampon hareketlerle göz çevrenize uygulayınız.

Daha fazla kırışık olan yerlerde, tampon hareketlerinin yoğunluğunu da artırabilirsiniz. Ürün gözünüze temas ettirilmemelidir. Göz makyajı yaparken göz kapaklarınızı ve alt kirpiklerinizi uzak tutun. Göz kreminizi isterseniz buzdolabında saklayabilirsiniz. Bu sayede yorgun göz bölgenize soğuk uygulama yapılarak şişkinlik giderilebilir.

(Visited 20 times, 1 visits today)