Göz çevresi kuruluğu için maske tarifi

Göz çevresi kuruluğu için maske tarifi, yapımı, göz sorunları evde maske yapma Göz çevresi kuruluğu olanlar için maske hazırlama, Göz kuruması tedavisi, Kırışıklık oluşumuna çok yatkın olan bu bölge, dışardan yeterli besleyici destek almadığı sürece kırışıklık gözükmemesi olanaksızdır.

Göz çevresinde yağ doku ve kollajen dokular çok az bulunur. Bu yüzden yaşlılık belirtisi gösteren ince çizgi oluşumuna daha çok meyillidir.

Göz çevresi yorgunluğu ve göz kuruluğu olanların en büyük özellliği, zamanında yeterli cilt bakımını yapmamış olmasıdır. Bununla beraber çok hassas olan bu alan, yoğun UV ışınlarına, stres, düzensiz beslenme, uykusuzluk gibi faktörlerle de çok çabuk yıpranabilmektedir.

Göz çevresi kuru olanlar için önerebileceğimiz çok etkili bir kaç maske tarifimiz mevcuttur. Ancak dışardan yapacağınız bu tür bakım kürlerinin yanında, içerden de takviye edici gıdalar tüketmelisiniz. Bunun en güzel örneği sudur.

Nasıl uygulanır?

Her gün düzenli olarak tüketilen 8-10 bardak su, cildinizin nemlenmesini ve elastikiyetini sağlayan en doğal içecektir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korunmak, güneş kremi ve güneş gözlüğü kullanmak da göz çevresi kuru olanlar için alternatif koruma yöntemlerindendir.

Unutmadan dudak çatlaklarına maske hazırlama adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Göz çevresi kuru olanlar için evlerinde yapabilecekleri en etkili uygulamaların başında, hindistan cevizi yağı gelir. Hindistan cevizi yağı göz çevresine ve göz altı morluklarına direkt olarak uygulayabilirsiniz.

Parmağınıza sürdüğünüz hindistan cevizi yağını göz çevresine bastırmadan hafif dokunuşlarla yedirin. Bu uygulamayı yaparken cildinizin makyajdan arınmış olması lazım.

Makyaj uygulamadan öncesi;

Ayrıca bu yağı makyaj öncesi baz olarak da kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının yanında, kremlerini de kullanıp istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Bunu sabah akşam günde iki defa sürebilirsiniz. Bu sayede doğal bir şekilde göz çevresindeki kuruluğu gidermiş olursunuz. Göz çevresindeki kuruluğu gideren bir diğer mucizevi madde kakao yağıdır.

Organik yağların gücü

Kakao yağını düzenli bir şekilde kullanırsanız, hem göz çevresindeki kuruluğun gittiğini, hem de kırışıklık görünümünün azaldığını fark edeceksiniz. Kakao yağında bulunan antioksidanlar cildin yaşlanmasını geciktiren maddelerdir. Ayrıca UV ışınlarına karşı da koruyucu kalkan görevindedir.

Size tavsiyemiz cilt kuruluğundan kurtulmak ve kırışıklıkları tedavi etmek isterseniz, kakao yağına tatlı badem yağı, hindistan cevizi yağı ve birazda jojoba yağı ekleyip de kullanmanız. Bu karışımı düzenli olarak günde 2-3 kez sürdüğünüzde sizde sonuca inanamayacaksınız.

(Visited 15 times, 1 visits today)