Gözaltı şişliklerini gideren maske tarifi

Gözaltı Şişliklerini gideren maske tarifi, Göz altı  tarifi hazırlama Nasıl Hazırlanır?

Göz altı şişliklerinin en büyük nedeni çoğunlukla yorgunluk, uykusuzluk, stres ve genetik durumlardır. Günümüzün en yaygın yüz problemlerinden biridir. Bunun en büyük sebebi, uzun süre tv izlemek, bilgisayar ya da akıllı tefonların başında vakit geçirmektir.

Göz altı şişlikleri, gözümüzün altında bulunan yağ bezelerini çevreleyen kasların, uzun süre kasılı durmasından dolayı fıtıklaşması ile oluşur. Elastikiyetini kaybetmiş ciltte de göz altı şişlikleri görülür.

Ayrıca, sinüzit, troid rahatsızlıklar, üst solunum yolu hastalıkları, sinüslerin tıkalı olması, göz allerjisi, çok fazla kahve ve çay tüketimi, gebelik gibi durumlarda göz altı şişliklerinin sebeplerindendir.

Göz altı şişliklerini yok etmek için en çok uygulanan yöntem, soğuk su ile yüzü yıkmak, ya da bez içine konulmuş buz ile fazla bastırmadan masaj yapmaktır. Bu işlem hızlıca göz altındaki dokunun toparlanmasını sağlayacak ve şişlikleri azaltacakıtr. Çiğ patates, salatalık dilimleri de göz altı şişliklerini almaktadır.

Gözaltı şişliklerini gideren maskeyi nasıl yapabilirsiniz?

Ayrıca evde yapabileceğiniz bir diğer uygulama, demlenmiş poşet çayı ılık bir şekilde göz üzerine koymaktır. Bir süre bekledikten sonra, gözünüzü kurulayın. Bu işlemde göz altı ve göz üstü şişliklerinde etkili bir yöntemdir. Bunun için siyah çay ya da papatya çayı uygulayabilirsin. Göz altı torbaları erkenden tedavi edilmezse, sonrasında sarkan derinin toparlanması zor olabilmektedir.

Bu aşamada yapılacak tedavi yöntemi göz çevresi estetiği olmaktadır. Göz altı şişliklerinden kurtulmak için, bol su tüketimine özen göstermelisiniz. Ödem atıcı bitki çayları ve bol yeşillik tüketimi yapabilirsiniz. Yeşil çay, hindistan cevizi suyu, havuç suyu, bol A, E, C vitaminli besinler tüketmeniz, şişliklerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Göz altı şişliklerine vücutta biriken toksinler neden olur. Bundan kutulmak için doğal meyve-sebzelerden üretilmiş sıvı alımını, özellikle suyu hayatınızın merkezine yetleştirmelisinzi. Fazla tuzlu, baharatlı, şekerli, gazlı yiyeceklerden uzak durum. Ispanak, lahana, brokoli, kurutulmuş meyvelerle demir alınımını sağlayın.

Göz altı şişlik neden oluşur

Gözlerin altında oluşan şişlikler, oksijensiz ortam oluştuğunda ortaya çıkar. Bu yüzden sinüsleri açmak için iki parmağınızı burun deliklerine koyun ve bu şekilde 10 saniye bekleyin. Hem nefes alış verişiniz rahatlayacak, hem de göz kaslarınızı güçlendireceksiniz.

Dilerseniz https://www.youtube.com/watch?v=fy11T4oNJVc videoyu izleyebilirsiniz.

(Visited 15 times, 1 visits today)