Kırışıklık Kremi

Kırışıklık kremi ilaç olarak sınıflandırılmadığından etkinliğini destekleyen hiçbir bilimsel çalışma yoktur . Bu, kırışıklık kremlerinin etkinliğini gösteren araştırmaların bilimsel literatürde çok nadir olduğu anlamına gelir. Bölgedeki şirketler tarafından finanse edildikleri için önceki araştırmaların bulgularına güvenmek zordur. Onlardan beklediğiniz buysa, kırışıklık kremleri size bir “yüz germe” sağlamaz. 

Bu öğelerin avantajları genellikle biraz sınırlıdır. Vücuttaki kolajen miktarı azaldıkça yaşlanmanın en önemli göstergesi olan kırışıklıklar ortaya çıkar. Yüz ve boyundaki kırışıklıklar bazı insanlar için özellikle can sıkıcı olabilir. Yaşlandıkça yüzünüz yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Bazı bölgelerde kırışıklıklar kolayca görülebilir.

Çoğu durumda kırışıklıklar, cildin sıkılığını ve esnekliğini kaybetmesine neden olan doğal yaşlanma sürecinin bir sonucudur. Sağlıklı olan cilt esnek bir dokuya sahiptir. Dış tabakası dahil olmak üzere, onu sudan ve çevreden koruyan güzel bir epidermisi vardır. Cilt tonu ve rengi mükemmel bir şekilde eşittir. Glikozaminoglikanlar, elastin ve kollajen, cildi sıkı ve elastik tutmak için birlikte çalışır. 

Kollajen üretimindeki düşüşün ardından cilt sıkılığını kaybeder. Sonuç olarak cilt tahriş olur ve iltihaplanır. Cilt sarkması veya göz altlarında koyu renkli torbalar gibi yüz hatlarında zayıflama görülür. Yaşlandıkça cilt lekeleri, sarkmalar, açık cilt tonu, alın, dudak ve göz çevresindeki çizgiler ve kırışıklıklar daha belirgin hale gelir.

kırışıklık kremi
kırışıklık kremi

Kırışıklık Kremi Hakkında

Yaşlanma görünümünü önlemenin bir yolu olarak, kişinin cildini korumak ve bakımını yapmak en etkili olduğu yaş yirmili yaşlardır. Cildi temiz tutmak, cildin yaşına ve taleplerine uygun ürün kullanmak önemlidir. Yaşlanma karşıtı ürünler, propolis, aloe vera ve hyaluronik asit gibi bileşenleri içerir ve cildin daha genç görünmesine yardımcı olur ve zamanla kollajen kaybını yavaşlatır.

Yaşlandıkça yüzümüzde kırışıklıklar oluşurken hepimiz kendimize “Kremlerimi yanlış mı kullanıyorum?” diye soruyoruz. Kullandığımız kırışık önleyici bakım solüsyonlarının aktif bileşenleri doğal kaynaklardan elde edilmektedir. Bu aktif maddelerden en iyi şekilde yararlanabilmek için bakım ürünlerinin uygun şekilde ve sıklıkla uygulanması gerekir. Kırışıklık karşıtı kremler sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılmalıdır. Kırışıklık önleyici kremden en iyi şekilde yararlanmak için, üstüne başka bir ürün kullanmadan önce tamamen emilmesini bekleyin. 

Bundan sonra, diğer ürünleri denemekte özgürsünüz. Kırışıklık önleyici bakım bileşenleri, bunları ne sıklıkta kullanmanız gerektiği konusunda da rol oynar. Cildinizin güneşe karşı daha hassas olmasına neden olabilecek Glikolik Asit gibi bir eksfoliant kullanıyor olsanız bile. 

Yine de sabahları en az SPF 15 olan bir güneş koruyucu sürmelisiniz. Özellikle yaşlandıkça cildimize daha fazla özen göstermeliyiz. Zamanla cildimizde bir hafıza oluşur. Bu bölgeler, tekrar tekrar itildiğinde veya sıkıldığında kırışmaya daha yatkındır. Sonuç olarak, kırışıklık karşıtı kreminizi uygularken mümkün olduğunca az baskı uygulayın.

kırışıklık tedavisi
kırışıklık tedavisi

Kırışıklık Kremi İncelemesi

Kremi uygulamak için parmaklarınızı kullanın ve dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın. Bu teknik, yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi ellerinizi yukarı doğru dairesel hareketlerle hareket ettirerek kullanılabilir. Ayrıca kremin tüm yüzünüze eşit bir tabaka halinde cildinize sürülmesine dikkat edin. 

Alnınızda, kaşlarınızın arasında, çenenizde ve yanaklarınızda özellikle mimik çizgilerinin olduğu bölgelerde kullanmanız daha genç görünmenize yardımcı olabilir. Losyonu yüzünüze uygularken boynunuza nazikçe masaj yapın. Sonuç olarak, boynunuzun etrafında kırışıklıklar oluşmasını önleyebilirsiniz.

Cildimiz yaşlanma belirtilerini ilk gösteren organımızdır. Bir kişinin doğal yaşlanma süreci, yaşlandıkça kırışıklıkların ve ince çizgilerin daha belirgin hale gelmesine neden olur. Görüldüğü anda kaygı yükselmeye başlar. Yüzde en belirgin olarak ortaya çıkan kırışıklıkların, tekrarlanan yüz ifadelerinden kaynaklandığı ve yaşla birlikte kötüleştiği yaygın bir bilgidir. 

Yerleşen ve mimik çizgileri olarak ortaya çıkan bu kırışıklıkların büyümesi, güneşe maruz kalma ve sigara kullanımı gibi çeşitli çevresel değişkenlerden etkilenir. Hepimizin öğrendiği gibi yaşlanmayı durduramayız. Ancak, cildimiz üzerindeki etkilerini azaltmak için adımlar atabiliriz. Sorun değil, ama görünüşe göre söylediklerinizi anlıyoruz.

Kırışıklık Kremi Sonuç

Taze bir cilt ve yaşlılık uyumsuz gibi görünse de şimdi alacağınız önlemler uzun vadede size fayda sağlayacaktır. Pek çok insan güneşin cildimiz üzerindeki zararlı etkilerinin iyi bilindiğinin farkındadır. Sonuç olarak, bu yaştan itibaren yılın her günü güneş kremi kullanarak cildinize en büyük iyiliği yapmış olacaksınız. 20 yaşına geldiğinizde, en az SPF 15+ derecesine sahip bir güneş koruyucu uygulayarak cildinizi güneşin neden olduğu yaşlanmanın etkilerinden korumaya başlayabilirsiniz.

Kırışıklıkların görünümü otuz yaşından sonra giderek daha belirgin hale gelir. C vitamini ve hyaluronik asit, hayatınızın bu aşamasında kullanacağınız ürünleri seçerken aramanız gereken ilk maddeler arasındadır. Güçlü bir C vitamini serumu kullanılarak kırışıklıklar ve çizgiler azaltılabilir. 

Bu yaşlarda göz çevresi için proretinol içeren göz kremi kullanılabilir. Son adım olarak haftada en az iki kez peeling ve gözenek sıkılaştırıcı etkiye sahip yüz maskeleri ölü deri hücrelerini uzaklaştırmak için kullanılmalıdır.

Yaşlanma karşıtı ürünler, artık onlardan yararlanacak yaşta olduğumuz için yüksek talep görüyor. Daha fazla miktarda antioksidan ve yaşlanma karşıtı bileşen içeren yaşlanma karşıtı losyonlar artık 40’lı yaşlardaki insanlar tarafından kullanılabilir.

Göz bölgesi için günlük olarak ince çizgileri en aza indiren bir göz kremi kullanmalıyız. Yaşlanma en belirgin olanıdır. Ayrıca cildimizin biz uyurken kendini toparlaması ve yenilemesi için gece bakım serumuna da ihtiyacımız var.

Bizleri instagramda takip etmeyi unutmayın..

(Visited 22 times, 1 visits today)