Nemlendirici Kremler

Nemlendirici Kremler, en iyi nemlendirici fiyatları, markaları Nemlendirici cildimiz için çok önemlidir. Hava, deniz, havuz ve rüzgar gibi çeşitli koşullar nedeniyle cildiniz kuruyabilir. Kuru cilt çok daha zararlı etkilere sahiptir. Cildinizin zamanla iltihaplanmasına neden olarak hem fiziksel hem de zihinsel zarara neden olabilir.

Kuru, nemsiz cilt kısa sürede aşağıdaki sorunlara neden olabilir. Cilt uygun şekilde nemlendirilmediğinde, çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Cildin neme ihtiyacı olduğu için cilt bakımına başlarken aklımızda bulundurmamız gereken ilk şey şudur: Cilde nemlendirici sürmek.

Nemlendirici kullanmıyorsanız, erken kırışıklıklar geliştirme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Düzenli olarak nemlendirici kullanmazsanız cildinizde derin kırışıklıklar oluşur. Bu, cilt bariyeri kurudukça düşük dereceli kronik cilt tahrişine neden olur.

Enflamasyon uzun süre devam eder ve kolajenin parçalanmasına ve yaşlanma sürecine neden olur. Düzgün nemlendirilmiş cilt daha dolgun ve sıkı görünecektir. Nemlendirici kullanmak, mevcut kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Nemlendirici uygularsanız mevcut kırışıklıklar daha az belirgin görünecektir. Cilt kuruduğunda kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Daha hafif bir kırışıklık görünümü için bir nemlendirici kullanın. Nemlendirici kremlerin kullanımı ile cildinizin esnekliği arttırılabilir.

Sonuç olarak cildiniz kuru ve pul pul dökülmüş görünecektir. Kışın nem seviyelerinin daha düşük olduğu zamanlarda kuru hava cildinizi daha da kurutur ve cildinizin doğal bariyerinin dış tabakasına zarar verir. Sonuç olarak, tahriş edici maddeler cilde daha kolay girerek kızarıklık ve döküntülere neden olabilir.

ucuz nemlendirici kremler
ucuz nemlendirici kremler

Nemlendirici Nedir?

Cilt susuz kaldığında, kendini yağlamak için daha fazla yağ üretecektir. Cildinizin alt tabakadan yukarıya doğru yağlı olması sonucu sivilce ve sivilce gelişimi meydana gelir. Yağsız, parfümsüz, silikonsuz nemlendirici kremler kullanmak bu tarz problemlerin önüne geçmenin en iyi yoludur.

Nemlendirici ürünler kullanarak cildinizin sağlıklı bir nem dengesi sağlamasına yardımcı olun. Nemlendiriciyi kullanmazsanız, cildinizin koruyucu bariyeri tehlikeye girer. En etkili cilt bakım kimyasalları arasında yer alan benzoil peroksit ve retinoidler cildi kurutabilir.

Yanlış nemlendirici kullanmak cildinizin kızarmasına ve soyulmaya başlamasına neden olur. Uygun bir nemlendirici krem ​​uygularsanız bu sorun giderilebilir. İlerleyen aşamada kullanmayı bıraktığınız takdirde ürünün yan etkileri cildinizde görünebilir. İstediğiniz ürünü kullanın

Cildiniz susuz kalmışsa makyaj lekeli görünebilir. Kullanılan kapatıcı ürünler ile kuru cilt çizgileri ortaya çıkacaktır. Makyaj yapmadan önce baz olarak bir nemlendirici kullanmazsanız, cildiniz çok daha kötü görünecektir.

Kuru cilde makyaj uygulamak, cildin çatlak ve yarıklarına nüfuz etmesine neden olur. Bu hem cildinizin kirli görünmesine hem de cildinizin altında bir tabaka oluşmasına neden olacaktır. Kaşıntılı cilt, nemlendirilmemiş kuru ciltten kaynaklanabilir. Kuru cildiniz olduğunda, elementlere karşı hiçbir savunmanız yoktur. Bakteriler oluşan çatlaklardan cildinize girer.

Cildin zamanla pul pul dökülmesi sonucu kaşıntı ve deri döküntüleri gelişecektir. Tıraştan sonra cildiniz iltihaplanır. Nemlendirici kremler kullanmak bu sorunu önlemenize yardımcı olabilir. Nemlendiriciler cildinizin iltihaplı bölgelerini yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur.

Nemlendiricinin Önemi

Yaraların ve kesiklerin iyileşmesi daha uzun sürer. Nemlendirici kullanmak bu gibi durumlarda iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Nasırların ve kuruluğa bağlı diğer cilt sertleşmelerinin önlenmesi, bir nemlendirici kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Bu sorunlardan kaçınmak için cildiniz her gün nemlendirilmelidir. Sabah ve akşam yüzünüzü temizledikten sonra mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Ellerinizi her yıkadığınızda, cildinizdeki nemi giderirsiniz. Sağlıklı görünen bir cilt için cildin nem seviyesini korumak çok önemlidir.

Çabuk kuruyan nemlendirici krem ​​ile pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt elde edebilirsiniz. Suyun cildinize sızmasını önlemek için nemlendirici uygulamanız gerekir. Nemlendiriciler cildi nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olan yumuşatıcılar içerirken, nemlendiriciler ciltteki suyu uzaklaştırır.

Cildimizin nem seviyesini sabit tutmak için sadece nemlendirici kullanmak yeterli değildir. Cildinizin beslenmenizden yaşam tarzınıza kadar her şeyden etkilendiğini unutmadığınızdan emin olun.

Cildinizin çok kuru olmadığından emin olmak için sıcaklığı takip edin. Evdeki sıcaklığı düşürün veya mümkünse klimadan uzak durun. Sıcaklığın nem üzerinde etkisi vardır.

Cildinizi temizlemek için sıcak su kullanmayın. Yıkama için ılık veya soğuk su tercih edilir. Yağlı maddeler, ciltte su tutan sıcak su kullanılarak ciltten uzaklaştırılabilir.

Nazik sabunlar veya temizleyiciler kullanın. Nemli mendillerle yüz temizliği asla iyi bir fikir değildir. Yüzünüze duş jeli gibi bir şey sürmediğinizden emin olun. Cildinizin kurumasını önlemek için bol giysiler giyin.

Nemlendiricinin Verimli Kullanımı

Çünkü çok dar giysiler giymek cildinizin çatlamasına ve tahriş olmasına neden olabilir. Besleyici bir diyet ve bol miktarda sıvı tüketmeye çalışın. Yağ ve şeker oranı yüksek yiyeceklerden kaçının. Asitli içecekler içmekten vazgeçiniz. Dışarısı buz gibiyken kendinize iyi bakın.

Rüzgara maruz kaldığınızda, cildiniz kısa sürede kurur ve iltihaplanır. Yağlı cilde sahip kişiler, nemlendirmeye ihtiyaçları olmadığını düşünmemelidir. Cildinizin nem ihtiyacını karşılamak bir şeydir, ancak yağ üretimini kontrol etmek başka bir şeydir.

Sonuç olarak bu cilt tipine sahip kişilerde sebum emen ürünler veya losyon benzeri ürünler, kuru cilde sahip kişilerde ise krem ​​tarzı ürünler daha etkili olacaktır. Kuru ciltleri nemlendirmenin önemi bu noktada tekrar vurgulanmalıdır.

Nemlendiriciler, pullanma ve dökülmeyi azaltmaya yardımcı oldukları için özellikle kuru cilde sahip kişiler için faydalıdır. Cildin yüzeyini rahatlatır ve yumuşatır, daha esnek ve esnek hale getirir. Sonuç olarak cilt yüzeyindeki kuruluk hafifler.

(Visited 17 times, 1 visits today)