Yaşlanma Karşıtı Ürünler

Yaşlanma Karşıtı Ürünler, Bu makale, alnı parlaklaştıran en iyi yaşlanma karşıtı ürünlere odaklanmaktadır . Yağın üzerine başka bir ürün konulursa içeriğin emilimi engellenir; yine de yağın sabitleyici özelliği, altına uygulanan ürünleri sabitlediği için serum veya nemlendiricinizin daha etkili bir şekilde emilmesini sağlar.

Tek başına kullanıldığında, yüz yağları cildi nemlendirmek için fazla bir şey yapmaz.

Nem tutma özelliği ise serumların ve üzerine uygulanan nemlendirici kremlerin nemlendirme avantajlarını ikiye katlıyor. Yüz yağları ayrıca cildi çevreden koruyan koruyucu bir bariyer görevi görür. Bakım prosedürünüzün son aşaması bu olmalıdır.

Kuru, susuz kalmış veya hassas cilde sahip olanlar için yüz yağları olmazsa olmazlardandır. Yağ sadece kuru cilde sahip olanlar için değildir; tüm cilt tipleri için harika bir üründür. Akne eğilimli cilt, kuşburnu tohumu yağı, jojoba yağı veya skualen gibi sebum üretimini düzenleyen hafif yağlardan yararlanabilir.

Yüz yağlarının bakımın son aşaması olduğunu iddia etmiştik ancak bu kural gün içinde biraz değişiyor ve sonunda güneş kremleri devreye giriyor. Mineral bazlı fiziksel güneş kremleri, UV ışınlarını emmek yerine, onları görünür oldukları cilt yüzeyine geri yansıtır.

Güneş ışınları ve diğer çevresel faktörler bu kalkanlar tarafından engellendiği için uyguladığınız ürün cildin alt katmanlarına nüfuz etmeyecektir.

Anti Aging Ürünler Alın Parlatma İşlemi Yapar

Yaz ve kış aylarında, güneşe maruz kalmanın cilde zarar veren etkilerinin ve dışarı çıkmadan önce en az 25 SPF uygulama ihtiyacının farkındayız. Kullanılacak en iyi güneş kremi nedir? Bu konu son zamanlarda çok fazla ilgi görmeye başladı.

Cildin altında kimyasal reaksiyon gerçekleştiren kimyasal filtreli güneş kremleri, UV önleyici bileşikleri dolaşıma entegre ederek çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkarıyor. Kimyasal element maruziyeti yerine, mineral filtre koruyucular buna karşı koruma sağlar, ancak bunların cilde uygulanması zor olabilir.

Gözlerin altındaki koyu halkalar ve torbalar, yaşlanmanın yaygın belirtileridir ve birçok insan bunları rahatsız edici bulur. Sürekli televizyon, bilgisayar, tablet veya telefon ekranına bakmak uyku yoksunluğuna ve dikkat eksikliği bozukluğu (ADD) gibi diğer sağlık sorunlarına neden olabilir.

Gözlerin altındaki koyu halkalar, sigara ve alkol tüketiminin yanı sıra su alımı ve dengeli beslenme eksikliğinden kaynaklanabilir.

Cildinizi ne kadar severseniz sevin ve cilt bakım ürünlerini ne sıklıkla kullanırsanız kullanın, doğru rutini uygulamadığınız sürece istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz. Bir cilt bakım programına başlamadan önce, cildinizi tanımak önemlidir. Doğru ürünleri kullandığınızdan emin olun.

Yaşlandıkça cildimizin kendini yenileme yeteneği yavaşlar ve bu da bizi daha yaşlı gösterir. Cilt, vücutta kolajen eksikliği nedeniyle 30 yaşından sonra bozulmaya başlar. Mimik çizgileriyle başlayan cilt kuruluğu sonucunda çizgi ve kırışıklıklar ortaya çıkar.

Yaşlanma Karşıtı Ürünler Alnı Parlak Hale Getirir

Ne yaptığınızı biliyorsanız, cilt bakımı mücadelenin sadece yarısıdır. Kendi derisine güvenen birinin ne yapacağını tam olarak bilmesinin basit bir nedeni var. Yanlış zamanda ve yanlış ürün kullanmak, ürünün cildinize nüfuz etmesini zorlaştırabilir.

İnsan ne kadar uğraşırsa uğraşsın arzu ettiği sonuca ulaşmanın bir yolu yoktur. Bu, cildinizin serumu yüz yağınızın üzerinde olacağından nemin cildinize ulaşmasını önleyecektir. Onu başarısızlık noktasına kadar kurutuyor. Öyle zannetseniz bile cildinizi nemlendirmiyorsunuz.

Herkesin banyo dolabında temel bir cilt bakım ürünü olmalıdır. Örneğin cilt temizleyicilere ve nemlendiricilere ihtiyaç vardır. Bütün gün yapmanız gereken tek şey cilt bakımı değildir.

Basit bir gece cilt bakımı rutini bile gün boyunca daha parlak ve sağlıklı görünmenizi sağlayabilir. 30 yaş civarında başlayan her cilt bakım rutini, cilt bakım ürünlerinde çok sık gördüğümüz “anti-aging” kavramının hakimiyetindedir.

Düzeltmeye ya da daha iyi yaşlanmaya gerek yok elbette. Hayali bir geri sarma düğmesine karşı savaşmamak veya yaşlanma sürecini durdurmaya çalışmamak daha iyidir. Mevcut rutininizde ve yaşam tarzınızda sadece küçük değişiklikler yapmayı düşünün.

Yaşlanma Karşıtı Ürünler Alnı Parlatır İnceleme

Cilt bakım rejiminizi değiştirin ve sonuç olarak yaşlanmayla birlikte meydana gelen değişikliklere uyum sağlayın. Doğru alışkanlıkları takip ederseniz cildiniz için zamanın geçişini dondurmak mümkündür. UVA ışınları, hücrelerde çıplak gözle görülmeyen hasara neden olarak cilt yüzeyinin hemen altında yer alan yaralara neden olur. Bu, çocukluğunuzdaki bastırılmış hatıralara benziyor mu?

Güneş lekeleri, benler ve diğer güneş hasarı biçimleri uyarı yapılmadan ortaya çıkabilir. Her durumda, güneşe aşırı maruz kalmak cildin erken yaşlanmasının ana nedenidir. Elbette kaçınılmaz. Güneş kremi sadece yaz aylarında değil tüm yıl boyunca kullanılmalıdır. Her gün bir SPF kullanmıyorsanız, tüm yaşlanma karşıtı ürün satın alımlarınız boşa gidebilir.

UVA radyasyonuna uzun süreli maruz kalma kollajen ve elastin bozulmasına neden olur. Cildinizin altındaki bariyeri zayıflatarak sarkma ve kırışıklıkların daha hızlı ortaya çıkmasına neden olur. UV kaynaklı cilt problemlerini tedavi etmek ve hatta tersine çevirmek çok zordur.

İnsanların cilt bakım rutinleri söz konusu olduğunda yaptıkları birkaç tipik hata vardır. Elastinin parçalanması ve ellerinizin sırtındaki yağ kaybı zamanla cildi zayıflatır ve inceltir.

Sık sık el yıkama, temizlik kimyasalları ve güneş ışığı sonucunda elleriniz daha çabuk yıpranır ve yaşlanır. Ancak onlara, görmek isteyeceğiniz aynı saygı ve düşünceyle davranırsanız, kesinlikle ödüllendirileceksiniz.

Kırışıklık kremleri bugünlerde sıcak bir konudur ve nedenini anlamak kolaydır. Vücuttaki kolajen seviyeleri düştükçe, yaşlanmanın en belirgin belirtisi olan kırışıklıklar oluşmaya başlar.

anti aging kremlerle ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

(Visited 19 times, 1 visits today)